Please enter your year of birth

Before you can continue you must enter your year of birth

Kategoriler

Oyunlar

Hiç sonuç bulunamadı.
Favorilere Ekle
Oturum aç veya Üye ol! Bu oyunu favorilerin arasına eklemek için oturum açmalısın.
Açıklama
Sinema Modu
Sinema Modu
Tam Ekran

Microsoft Minesweeper

Microsoft Minesweeper'da adımlarını çok dikkatli atmalısın!

Bu klasik oyun mükemmel tarayıcı sürümüyle tekrar bizlerle. Öğrenmesi birkaç dakika süren ancak ustalaşmak için bir ömür gereken bir Microsoft oyunu! Tahta üzerindeki mayınlardan kaçmaya çalışırken tüm boş kareleri de açığa çıkarabilecek misin?

Zamanın ötesine taşınmış bu oyunun Microsoft sürümü 1990 yılında çıktı ama kökleri 1960'lara kadar dayanıyor. Minesweeper'ın eski sürümleri ilk video oyunları arasındaydı ve sonraki yıllarda bir sürü farklı sürüm ortaya çıktı. Oyunun tarayıcı sürümü yeni başlayanlar ve deneyimli oyuncular için üç farklı zorluk seviyesine sahip. Becerilerini geliştirmene yardımcı olacak günlük mücadeleler de seni bekliyor.

Gizli bir mayına tıklarsan mayın patlar ve oyuna baştan başlamak zorunda kalırsın. Kareler ortaya çıktıkça üstlerinde görünen sayılara dikkat et. Her biri o karenin kaç mayınla temas ettiğini gösterir.

Ekranın üstündeki gösterge de tahtanın tamamında kaç tane patlayıcı olduğunu takip etmeni sağlar. Bir mayının yerini bulduğunu düşünüyorsan o karenin üstüne bir bayrak dik. Şüphelendiğin noktalara da soru işareti koyabilirsin.

Microsoft Minesweeper nasıl oynanır?

Çok sevilen strateji oyununun bu sürümünde ustalaşabilecek misin? Patlayıcı mayınlardan hiçbirini tetiklemeden her seviyedeki tüm kareleri açmaya veya işaretlemeye çalış.

Oyun Kontrolleri

  • SOL TIKLAMA ile bir kareyi aç. 
  • SAĞ TIKLAMA ile karenin üstüne bir bayrak koy. 
  • İKİ KEZ SAĞ TIKLAMA ile karenin üstüne bir soru işareti koy. 

  • Tahtada gezinmek için SOL TIKLA, BASILI TUT VE FAREYİ HAREKET ETTİR.
  • FARE TEKERLEĞİNİ KULLANARAK (varsa) yakınlaştır ve uzaklaştır.
  • HER İKİ FARE DÜĞMESİNE VEYA FARENİN TEKERLEĞİNE BASARAK (varsa) açılmamış kalan karelerden birinin bayraklı bir veya daha fazla mayının yanında olup olmadığını araştırabilirsin.

Benzer Oyunlar

Heyecan dolu birkaç çevrimiçi oyunu daha denemek için can atıyor musun? O halde şu harika oyunların birine ya da hepsine göz at!

  1. Microsoft Sudoku
  2. Microsoft: Solitaire Collection
  3. Battleship War
  4. Ludo Legend

Microsoft Minesweeper'ı kim geliştirdi?

İsten inan ister inanma ama Microsoft Minesweeper, Microsoft tarafından geliştirildi!