Please enter your year of birth

Before you can continue you must enter your year of birth

Kategoriler

Oyunlar

Hiç sonuç bulunamadı.

Bulmaca Oyunları

About our Puzzle Games

There are hundreds of ways to challenge yourself in this category of games. Give your brain a workout the fun way. You can pick from many different types of puzzle games. Do you like ones that are funny, serious or something in between? There are also challenges for every age here, from simple (and much cuter) titles for kids, like The Kitten Puzzle, to tougher brain food for the grown-ups that will help them keep their minds sharp. Naturally, you'll find all your favorites here, from jigsaw puzzles where you actually piece together cut-outs to form an image to Sudoku (and its island-connecting cousin hash) to physics-based games. Bejeweled fans will find dozens of puzzles in that style with lots of different themes. Solve mysteries, escape from exotic locations, or just unwind with some mahjong. Rotate lines to connect electricity or water currents. Or go another route with cooperative puzzles for two players. Surreal or silly, prove your mental prowess with your favorite type of cranium workout. All of our online games are free and there are new ones added every day!

Bulmaca oyunlarında ipuçları aramayı sever misin? Mahjong ve Sudoku gibi zorlayıcı oyunlardan hoşlanır mısın? Tetris gelmiş geçmiş en favori oyunlarından biri mi? Eğer bu sorulardan herhangi birine "evet" diye cevap verdiysen, o zaman muhteşem bulmaca oyunları koleksiyonumuzdan aşırı derecede keyif alacaksın. Burada gizli nesne oyunlarından 3'lü eşleştirme oyunlarına kadar her şey var. Bu çevrimiçi oyunlarda heyecanlı görevlere çık, balonları patlat ve çok daha fazlasını yap.

Mahjong oyunlarının yanında bir sürü başka harika oyun da var. Oynarken heyecandan yerinde duramayacağın bir sürü balon patlatma oyunu var, özellikle de balonlar ekranın altına iyice yaklaştıklarında! Ayrıca sevimli hayvanlar, muhteşem fotoğraflar ve çok daha fazlasını barındıran düzinelerce yapboz oyunu da var.

Daha az heyecan verici ama aynı derecede eğlenceli bir deneyim için ise fark bulma oyunlarından birini dene ve aynı gibi görünen resimlerde farklı şeyleri tespit edip edemeyeceğini gör. Bu ücretsiz çevrimiçi oyun koleksiyonunda çeşit çeşit muhteşem oyun seni bekliyor.