Please enter your year of birth

Before you can continue you must enter your year of birth

Kategoriler

Oyunlar

Hiç sonuç bulunamadı.

Arcade Oyunlari Hakkında

Havalı arcade oyunları koleksiyonumuzda pek çok heyecan seni bekliyor. En son çıkan tüm sürümlere göz atmadan önce, 1980'lerin ve 1990'ların en gözde oyunlarından bazılarını deneyimlemek için zamanda bir adım geriye gidebilirsin. Favori atari oyunun artık ortalıkta olmasa da, retro aksiyon oyunlarına veya Bubble Shooter gibi eskimeyen oyunlara dalmadan önce birkaç el pinball oynayabilirsin.

Arcade Oyunları Nedir?

Arcade oyunları, video oyunlarının ilk günlerine kadar uzanır. Endüstrinin ilk türlerinden biridir. Bazıları 1980'lerden ve 1990'lardan klasik oyunların farklı varyasyonları iken diğerleri benzer grafiklere ve oynanışa sahip daha yeni oyunlardır. Arcade oyunları aksiyon dolu olmaya yatkındır ve çok çabuk öğrenilebilen basit kontrollere sahiptir.  Seni Space Invaders, Pac-Man ve Tempest gibi oyunların video oyun dünyasına hâkim olduğu bir çağa doğru zamanda bir yolculuğa çıkaracaklardır.

En popüler Arcade Oyunları nelerdir?

 1. Ateş ve Su 5
 2. Brawl Stars Mega Simulator
 3. Tic Tac Toe Paper
 4. Balon Patlat
 5. 2-3-4 Kişilik Mini Oyunlar
 6. Blob Giant 3D
 7. Money Mover Maker
 8. Yılan 2048.io
 9. Kalabalık Çatışması
 10. Bomb It 6

Mobildeki en iyi Arcade Oyunları nelerdir?

 1. Ateş ve Su 5
 2. Brawl Stars Mega Simulator
 3. Balon Patlat
 4. Blob Giant 3D
 5. Tic Tac Toe Paper

En yeni Arcade Oyunları nelerdir?

 1. Uçağa Atla
 2. Kaslı Meydan Okuma
 3. Şekilleri Kır
 4. Öfke Yolu Zombi Çatışması
 5. Dijital Sirk IO

1980'ler, tür için büyük ölçüde altın çağ olarak kabul ediliyor. Bu, dünyanın her yerinde milyonlarca oyuncunun Pole Position gibi harika yarış oyunlarını denemek için atari salonlarına aktığı zamanlardı. Pek çok oyuncu, daha sonra Atari 2600, NES ve diğer ev konsollarında piyasaya sürülen Pac-Man, Centipede, Asteroids ve Missile Command gibi oyunların bağımlısı oldu. 

Ikari Warriors ve Operation Wolf gibi eski atış oyunları sayısız hayranı kendine çekerken, Super Mario Brothers ve Sonic the Hedgehog gibi koşma oyunları daha modern platform serilerinin yolunu açmaya zemin hazırladı. Bu koleksiyonda bulacağın oyunlar, klasik oyunların yanı sıra eski tarz grafikler ve bolca atari aksiyonu ile dolu yeni oyunları da içerir.