Oyun Oynayın, Güvende Kalın!

Oyunskor Sitesinden Önemli Bir Mesaj

 

Adeta çevrimiçi bir video oyunundan çıkmış gibi. Büyük bir pandemik salgın tüm gezegene yayıldı. Okuldan tutun, işe ve tatile kadar her şey askıya alındı. Hepimizin yaşamı bundan etkilendi.

 

Ne yazık ki Koronavirüs bir bazuka ile ya da renkli taşları eşleştirerek savaşılabilecek bir şey değil. Eski bir tapınakta ya da canavarlarla dolu bir zindanın içinde keşfedilmeyi bekleyen mucizevi tedaviler yoktur. Birçoğumuzun tek yapabileceği evde kalmak, sosyal mesafeyi korumak ve güvenli bir şekilde bekleyerek bilgilendirilmek ki bu zaten yeterli bir macera, değil mi?

 

Bizler Oyunskor olarak buradayız ve sizin ve sevdiklerinizin bu kriz sırasında iyi olmasını ümit ediyoruz. İşte size en muhteşem çevrimiçi oyunlarımızdan bazılarının yanında, önümüzdeki haftalarda yardımcı olacak bazı püf noktaları. Şimdilik arkadaşlarınızla dışarıda buluşamıyor olabilirsiniz ancak ücretsiz çevrimiçi oyunlarımızda destansı bir macera, fütüristik bir savaş veya sade bir satranç oyunu için her zaman onlarla takım oluşturabilirsiniz!

 

 

Kendinizi ve Başkalarını Nasıl Koruyabilirsiniz?

 

İpuçları ve Püf Noktaları, bir video oyunu oynarken size gerçekten yardımcı olur. Önümüzdeki günlerde ve haftalarda ayrıyeten mutlu ve sağlıklı kalmanıza da yardımcı olabilirler. İşte onlardan bazıları:

 

1. Ellerinizi Yıkayın

 

Dünya Sağlık Örgütü (WHO olarak da bilinir), ellerinizi kesinlikle normalden daha sık yıkamanız gerektiğini söylüyor. Bu, WHO Koronavirüsten Kurtul kampanyasının bir parçası olarak internet sitelerinde yayınladıkları tüyolardan sadece biri. Ellerinizi şu ve benzeri durumlarda, alkol bazlı bir el dezenfektanı ya da sabun ve su ile temizlediğinizden emin olun:

  • Dışarı çıktıktan sonra.
  • Bir hasta ilgileniyorsanız.
  • Yemeklerden sonra.
  • Öksürdükten ya da hapşırdıktan sonra.
  • Ve tabi elleriniz kirlendiyse!

 

2. Ayrıca Ellerinizi Daha Uzun Süre Yıkayın!

 

Ellerinizi hızlıca su altında tutup da, oldu bitti demeyin! Parmaklarınızın arasını ve biraz da tırnaklarınızı iyice ovaladığınızdan emin olun. Bileklerinizi de yıkamayı ihmal etmeyin! WHO, ellerinizi sabunla köpürttükten sonra su akarken en az yirmi saniye boyunca yıkamanız gerektiğini söylüyor. Pek çok insan el yıkarken, yeteri kadar uzun yıkadığından emin olmak için şarkı söyler. Ayrıca Wash Your Lyrics sitesini de kullanabilirsiniz. El yıkama tekniklerini, en sevdiğiniz şarkıların melodisiyle birleştirecektir!

 

3. Dünyayı ve Üzerindeki Herkesi Koruyun!

 

Her oyun kahramanı, günü kurtarmaya veya önemli bir görevi tamamlamaya çalışırken, düzeni ve yeni başlayanları korumak için elinden geleni yapar. Koronavirüs salgınında siz de bunu yapabilirsiniz. Öksürürken ve hapşırırken dirseğinizin içiyle ağzınızı kapattığınızdan emin olun. Sosyal mesafe kurallarına da uymalısınız. Ne zaman çıkarsanız çıkın ya da nereye giderseniz gidin, diğer insanlarla aranıza daima en az 1,5 metre mesafe koyun.

 

4. Hasta Olduğunuzu Hissediyorsanız bir Tıp Uzmanı ile İletişime Geçin

 

En önemlisi de ateşiniz varsa, öksürüyorsanız veya nefes almakta zorluk çekiyorsanız, kendiniz veya aileniz veya velileriniz derhal bir sağlık birimine başvurmalıdır. Onlara mutlaka seyahat geçmişinizden ve benzer belirtileri olan başka bir insanın çevresinde bulunup bulunmadığınızdan bahsedin.

 

Koronavirüs hakkında daha fazla bilgi, WHO internet sitesinde mevcuttur. Maskeleri ne zaman ve nasıl kullanacağınız, bir işyerini temizleme ve diğer pek çok konu hakkında ek bilgilendirme isterseniz, WHO Halka Öneriler sayfasını ziyaret edin.

 

 

İşte Size Hemen Oynayabileceğiniz Bir Sürü Muhteşem Çevrimiçi Oyun!

 

İşlerin normale dönmeye başlaması birkaç hafta, hatta birkaç ay sürebilir. O zamana kadar, sitemizdeki bazı harika çevrimiçi oyunlara göz atın. Tüm dünyadan diğer oyuncularla birlikte bu oyunların tadını çıkarabilirsiniz! Çoğu, savaş alanında ya da bir masa oyunu oynarken onları mağlup etmeye çalışmadığınız zamanlarda ;) birbirinizle sohbet edebileceğiniz aktif topluluklara sahiptir.

 

Güvende kalın, güçlü kalın ve sağlıklı kalın. Hepimiz bu tavsiyeleri uygular ve oyunları oynarken boş zamanlarımızı mümkün olduğunca içeride geçirirsek, bu krizin üstesinden gelebiliriz!