Please enter your year of birth

Before you can continue you must enter your year of birth

Kategoriler

Oyunlar

Hiç sonuç bulunamadı.

Sudoku Oyunları

Sudoku Oyunları Hakkında

Birkaç numara kıtırdatmaya hazır ol! Sudoku oyunları inanılmaz derecede eğlencelidir. Bu numara yerleştirmeli bulmaca oyunlarında ustalaşabilecek misin? 

Dünyanın her yerindeki oyuncular Sudoku'nun büyük hayranı oldular. Hem yeni başlayanlar hem de deneyimli oyuncular tarafından beğenilecek fantastik koleksiyonumuzu keşfet ve bu popülaritenin sebebini öğren! Sudoku, beyin egzersizi ve zihnine biraz idman yaptırmak için harikadır. Pek çok düzenli oyuncu, hafıza ve mantık becerilerinin yanı sıra matematik becerilerini de geliştirmelerine yardımcı olduğunu iddia ediyor. 

Sudoku Oyunları nedir?

Sudoku, dünyanın en zorlu ve bağımlılık yapan matematik oyunları arasındadır. Eğer daha önce hiç denemediysen ve masa oyunlarını gerçekten seviyorsan senin için tam bir şölen olacak. Lise öğrencilerinden emeklilere kadar herkes son yıllarda büyük bir Sudoku hayranı oldu.  

Farklı kurallara sahip birkaç varyasyon olsa da, Sudoku'nun klasik versiyonu sayıları 9 x 9 bir kare sisteminden oluşan bulmacanın içine yerleştirmeyi gerektirir. Amaç, tüm satırları, sütunları ve büyük kareler içindeki 3 x 3 kareleri 1'den 9'a kadar her rakamla doldurmaktır. Her bulmacanın normal olarak tek bir çözümü vardır ancak durum her zaman böyle değildir!

Sudoku Hakkında İlginç Bilgiler

Sudoku, geçmişi 19. yüzyıla kadar uzanan çeşitli Fransız bulmaca oyunlarına dayanmaktadır. Hiç kimse oyunun modern versiyonunu kimin oluşturduğunu konusunda emin olamıyor ancak genellikle Howard Garns adlı Amerikalı bir serbest bulmaca tasarımcısının adı anılıyor. Oluşturduğu oyuna Number Place adını verdi. 1980'lerde oyun, Sudoku olarak yeniden adlandırıldığı Japonya'da gerçekten bilinir olmaya başladı. 

O zamandan beri Sudoku dünya çapında bir fenomen olmuştur. Oyunun basılı versiyonları her gün dünyanın her yerinde sayısız gazetede yayınlanmakta. Sudoku turnuvaları bile düzenleniyor! Her ne kadar günümüzde Sudoku'nun birçok farklı varyasyonu varken, hatta bazıları rakamlar yerine harfler bile kullanıyor, temel oyun hemen hemen aynıdır. Bu ücretsiz çevrimiçi oyunlardan oluşan harika koleksiyonumuza göz atarken tüm boşlukları doğru şekilde doldurabilecek misin?