Satranç Oyunları

Korkunç oyunlarımızda Hakkında

Şahane satranç oyunlarımız hem yeni başlayanlar hem de satranç ustaları için harikadır! Bilgisayara karşı veya bir arkadaşınla oynayarak şahlarını mat etmeye çalışabilirsin. Muhteşem koleksiyonumuzda bu klasik masa oyununun birkaç farklı versiyonu da bulunur. Harika 3D grafiklerin veya 1980'lerden fırlama retro grafiklerin tadını çıkar. Ayrıca bu dünyaca ünlü zeka oyununun farklı kurallara ve seni her daim tetikte tutacak diğer özelliklere sahip eşsiz versiyonları da bulunur!

Satranç Nasıl Oynanır?

Satranç, öğrenmesi yalnızca birkaç dakikayı alan fakat ustalaşması da birçoklarının söylediği gibi bir ömür boyu süren komplike bir masa oyunudur. Oyunun amacı rakibinizin şahını şah mat denilen bir durumda yakalamaktır. Bu, rakibin şahını diğer taşlara kaptırmadan yapabileceği bir hareket kalmaması anlamına gelir. Bir şah, şah mat durumuna düştüğünde oyun biter.

Piyondan şaha her taş, oyun alanı boyunca kendine özgü şekilde hareket eder. Bu klasik oyunun Agame'de bulacağınız birçok versiyonu, sen ilk hareketini yapmadan önce siyah ya da beyaz taşlarla oynamayı seçmene izin verir. Bol şans!

İnsanlar neredeyse 13. yüzyıldan beri satranç oynamaktadırlar fakat bu iki oyunculu stratejik masa oyununun modern kuralları, yaklaşık 500 yıl sonrasına kadar henüz standart hale getirilmemişti. Önümüzdeki yüzyıllar boyunca da keyif alınacak bir oyun olması oldukça muhtemel. Satranç, bu popüler ücretsiz oyunları oynarken senin de deneyimleyebileceğin zamansız bir cazibeye sahiptir.